PROJEKTOWANIE NAGROBKÓW - O MNIE

Ewa Smuga - projektowanie nagrobków.

TWORZĘ TRWAŁE ŚWIADECTWO MIŁOŚCI I PAMIĘCI.

Nazywam się Ewa Smuga. Pomagam osobom w żałobie, które chcą uczcić pamięć swoich bliskich tworząc przyjazne, estetyczne miejsce spotkań i kontemplacji w formie minimalistycznego nagrobka.

Projektuję nowoczesne wzory nagrobków, z subtelnymi akcentami roślinnymi, dedykowane dla tych, którzy cenią wysoką estetykę.

Doradzam i dostosowuję wzór do wyznaczonego miejsca oraz indywidualnych preferencji. Zapewniam kompleksowe wsparcie od etapu projektowania do finalnej realizacji, w ten sposób odciążając osoby przeżywające żałobę od dodatkowych obowiązków. Moimi klientami są osoby, które pragną uniknąć funeralnej tandety i postawić na estetyczne rozwiązania, by upamiętnić najbliższych.

Osobiście dbam o to, aby współpraca ze mną, przebiegała w miłej atmosferze, w sposób otwarty, czuły i wspierający.

Swoje umiejętności zdobywałam na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i na Politechnice Łódzkiej oraz na stypendium w szkole projektowej we Francji L’Ecole Supérieure d’Art et de Design d’Amiens. Byłam Stypendystką Ministra Kultury RP za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymałam m. in. nagrody Strzemińskiego, Fabryki Sztuki, Ministra Kultury.

Współpracuję z najlepszymi zakładami kamieniarskimi z całego kraju, którzy podobnie jak ja, kładą ogromny nacisk na detale. Posiadają nie tylko niezbędny park maszynowy, ale także biegłość w obsłudze programów 3D, co gwarantuje spełnienie moich wysokich oczekiwań dotyczących jakości usług. Nieustannie poszukuję nowych rozwiązań. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że obecnie dysponuję bogatą i piękną paletą materiałów na nagrobki, głównie granitów, marmurów i kwarcytów, co stanowiło olbrzymie wyzwanie na początku mojej drogi w 2012 roku. Wówczas zastanawiałam się, czy moja wizja walki z funeralną tandetą może zakończyć się sukcesem.

Znalezienie kamieni naturalnych o najwyższej jakości i estetycznej palety barw stanowiło jeden z największych problemów, podobnie jak znalezienie zakładów kamieniarskich gotowych do wyzwań i wychodzenia poza utarte schematy. Udało się to osiągnąć dzięki synergii „wykonawca + klient + projektant” i włączenia projektanta w proces powstawania nagrobka. Teraz, z dumą mogę powiedzieć, że udało się – wykonane projekty stanowią najlepszy dowód na to, że wizja stała się rzeczywistością.

Oferowane przeze mnie wzory minimalistycznych nagrobków Purest zyskały uznanie branży kamieniarskiej, świata designu, zainteresowały dziennikarzy i zdobyły rekomendacje ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, którzy napisali: 

„Purest ma ogromny potencjał do zaprowadzenia porządku w stylistycznym chaosie przestrzeni cmentarnej, będącym dziedzictwem okresu PRL, post-PRL i towarzyszącego im deficytu wyznaczników dobrego smaku. (…) Jest to koncept przemyślany, do tego zweryfikowany przez specjalistów z dziedziny historii sztuki, współczesnych trendów i spójności kompozycyjnej.”

Miło mi poinformować, że Purest jest finalistą prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2020, którego celem jest wyznaczanie trendów wzorniczych i promocja najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. Po raz pierwszy w historii konkursu od dwudziestu siedmiu lat to właśnie wzornictwo nagrobków zostało docenione.

Dzięki temu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wystawie designu w Instytucie Wzornictwa  Przemysłowego w Warszawie.

Więcej opinii znajdziesz na Google i na Facebook.